PATRONAT HONOROWY OBJĄŁ:

śLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY

PATRONAT HONOROWY OBJĘŁA:

KRAJOWA IZBA DIAGNOSTÓW LABORATORYJNYCH

PATRONAT MEDIALNY OBJĘŁO

WYDAWNICTWO APTEKA

 

W ostatnią sobotę czerwca na terenie Doliny Trzech Stawów odbył się Piknik Zdrowia, którego organizatorem byli Fundacja ZDROWIE i OPIEKA oraz Hurtownia Farmaceutyczna Salus International. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli Śląski Uniwersytet Medyczyny i Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.

Już od piątku na terenie Doliny Trzech Stawów, tuż za siedzibą Salus International, budowano kolorowe mini miasto, które już kilka minut po godzinie 16.00 w sobotę stało się tętniącym życiem terenem Pikniku Zdrowia. Scena główna, Miasteczko Zdrowia, Miasteczko Zabaw – tak w skrócie wyglądał nasz Piknik.
W sobotę, 27 czerwca br. od godziny 16.15 do godziny 23.00 miała miejsce impreza masowa, której organizatorem była Fundacja Zdrowie i Opieka. W wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy osób.

Po uroczystym otwarciu pikniku przez gospodarzy, tj. Dorotę Świętek, prezesa Fundacji i Aleksandra Żurka, prezesa Salus International, inicjatywę na scenie przejęły dzieci z Przedszkola Bim Bom w Rybniku. Po występie dzieci, które wzbudziły gromki aplauz publiczności, Anna Maksym – konferansjerka, przeprowadziła konkursy i zabawy skierowane do najmłodszych uczestników Pikników. Czas pomiędzy konkursami szczelnie wypełnił żywiołowy pokaz tańca w wykonaniu grupy tanecznej Unify. To taniec inspirowany tematem przewodnim Pikniku Zdrowia czyli „Biesiadą Janosika”. Po godzinie 18.00 mogliśmy także posłuchać występ zespołu hiphopowego DubSerum. Od około godziny 20.00 wszystkich uczestników Pikniku rozgrzał występ zespołu Golec uOrkiestra, łączący tradycyjne, etniczne brzmienia muzyki łuku Karpat z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock’n’rolla, rythm’n’bluesa oraz muzyki jazzowej. Żywiołowi braciaz Milówki stworzyli przez ponad półtorej godziny swojego występu iście góralski klimat w Środku Katowic. Gwiazdy wieczoru uwypukliły temat przewodni Pikniku
Zdrowia pt. „Biesiada Janosika”. Na zakończenie wieczoru nasi uczestnicy mieli okazje do relaksu i tańca przy muzyce tanecznej, którą serwował profesjonalny DJ. W czasie całego Pikniku na najmłodszych czekało specjalne Miasteczka Zabaw, pełne atrakcji
i niespodzianek.

Dla starszych niebywałą gratką były pokazy łucznicze zorganizowane przez Stowarzyszenie „Śląskie Łuki” Bytom.
Wyjątkowo także prezentowało się np. stoisko Restuaruacji Stare i Nowe, gdzie prezentowano magiczne potrawy kuchni tradycyjnej i środziemnomorskiej oraz degustacja win mołdawskich i organicznych.
Uczestnicy mogli odwiedzić przedstawicieli Sponsora Strategicznego Salus International, Aptekarskiej Grupy Wsparcia „Pociąg do Zdrowia” oraz firmy 3M, producenta popularnych plastrów turystycznych Viscoplast.

Jednak najważniejszą częścią Pikniku Zdrowia było „Miasteczka Zdrowia”. Ta część imprezy cieszyła się największym powodzeniem.

Do stoisk „Zdrowe serce i dieta”, „Zdrowe włosy i skóra”, „Osteoporoza” albo też „Cukrzyca” tworzyły się całkiem spore kolejki...
To chyba jedyna sytuacja kiedy można cieszyć się z kolejek, zwłaszcza takich, których celem jest profilaktyka zdrowia.
Na terenie Miasteczka Zdrowia znajdowało się kilkanaście stanowisk, gdzie diagności laboratoryjni badali naszych pacjentów:
Stanowisko: BADANIE SŁUCHU
Pacjenci mogli zostać przebadani audiometrem i dowiedzieć sie jaki mają próg słyszenia.
Stanowisko: ZDROWE SERCE i DIETA
Pacjent mógł się zważyć, zmierzyć, porozmawiać o diecie, zbadać poziom cholesterolu i triacylogliceroli oraz sprawdzić ciśnienie krwi. Ciekawostką były pokazy wykorzystania koktajli Nutridrink, zwłaszcza w zestawieniu z ciekawymi przepisami deserowymi
lub obiadowymi.
Stanowisko: CUKRZYCA
Na tym stanowisku każdy pacjent mógł sprawdzić stężenie glukozy w swoim organizmie, urządzeniem Accu-Chek firmy Roche Diabetes Care Polska.
Stanowisko: BĄDŹ ŚWIADOMĄ KOBIETĄ!
Tutaj diagności prezentowali jak skorzystać z testów owulacyjnych lub menopauzalnych, a także można było dowiedzieć się więcej np. o samokontroli piersi. 

Pomysłodawcą tej akcji jest Hasco-Lek.
Stanowisko: ZDROWA SKÓRA I WŁOSY
To stanowisko, jedno z najbardziej obleganych.
Dzięki firmie Bioxsine można było sprawdzić strukturę włosa oraz określić jego stan.

Stanowisko: PIERWSZA WIZYTA U DENTYSTY
To stoisko i akcja, która ma na celu poprawę stanu zębów polskich dzieci poprzez zmianę wizerunku stomatologa. Gra komputerowa stworzona specjalnie dla małych pacjentów pokazuje i przyzwyczaja do narzędzi używanych przez stomatologów.
Uczestnikom PIKNIKU ZDROWIA towarzyszył dobry hurmor i słoneczny dzień, a to była prawdziwa recepta na dobrze spędzoną sobotę. W tak wyśmienitym nastroju będziemy wspominać Piknik Zdrowia 2015. Dzień rozrywki, relaksu oraz kilku badań w celu dbałości o własne zdrowie, to strzał w dziesiątkę naszej Fundacji.
Mamy nadzieję, że wszystkim naszym uczestnikom Piknik podobał się tak, jak nam i że za rok też spędzimy go razem!

 

UWAGA!

Stanowisko: PROFILAKTYKA OGÓLNA
Na tym stanowisku pacjenci mogli sprawdzić czy są nościcielami patogenu Helicobacter pylori, powodującego zaburzenia żołądkowe. Mogli także poddać się badaniu na wykrywanie np. metamfetaminy, kokainy, marihuany, haszyszu, itp. Przeprowadzenie testów było możliwe dzięki firmie Hydrex, która to zaopatrzyła Miasteczko Zdrowia w swoje testy.
Stanowisko: OSTEOPOROZA
Każdy pacjent mógł się dowiedzieć czy ma mocne kości.
Stanowisko: Fudnacja ZDROWIE i OPIEKA – WITAMINOGRÓD
Na stoisku Fundacji, kolejny raz promowaliśmy akcję, której celem jest uświadomienie, że leki to nie cukierki i należy je zażywać tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Stanowisko: INSTYTUT ZDROWYCH NÓG
To ogólnopolska akcja profilaktyczna, która ma uświadomić Polakom, na czym polega niewydolność żylna, jakie są objawy choroby i co można zrobić, aby jej uniknąć lub zminimalizować negatywne skutki. Tam uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych badań USG Dopplera. Pomysłodawcą tej akcji jest Hasco-Lek.

KONTAKT

  • facebook-square

ul. Młyńska 3/8
40-098 Katowice

tel. +48 32 253 75 00

Email: biuro@fuzio.pl 

Czynne: Pn-Pt   8:00-17:00

 

 

 znajdź nas na facebook'u

 

 

 

 

 

copyright by Fundacja Zdrowie i Opieka

ZNAJDŹ NAS

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now