top of page

Strony www godne polecenia

30.03.2016
28.03.2016
26.03.2016

HCV

07.04.2016

HCV (ang. Hepatitis C Virus) jest to wirus wywołujący wirusowe zapalenie wątroby typu C. Współczesnej medycynie znane są również inne wirusy wywołujące zapalenia wątroby (np. HBV, HAV, HEV). Typową cechą zakażeń powodowanych przez wirusy hepatotropowe jest uszkodzenie miąższu wątroby, jednak zakażenie wirusem HCV w odróżnieniu od pozostałych przebiega w większości przypadków bez charakterystycznych objawów i może ujawnić się po wielu latach trwania w postaci marskości lub raka wątrobowokomórkowego. Według badań epidemiologicznych szacuje się, że w Polsce wirusem HCV zakażonych jest ok. 200 tys. osób dorosłych (w zależności od badań zakres ten wynosi od 150 do 250 tys.), co oznacza, że wśród 100 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Niestety dostępne dane pokazują, że tylko co 10 dorosła osoba zakażona wirusem HCV wie o swojej chorobie.

Dowiedz się więcej!

źródło: www.hcv.pzh.gov.p

Szczepienia.info

Portal Szczepienia.info powstał w październiku 2007 r. z inicjatywy Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny we współpracy z Polskim Towarzystwem Wakcynologii. 

Portal zawiera aktualne informacji o wszystkich szczepionkach zarejestrowanych w Polsce, jak również informacji ogólnych o szczepionkach, sposobie organizacji szczepień i nowościach.

Na stronie www.szczepienia.pzh.gov.pl można znaleźć również kalendarium szczepień. 

Portal może być bardzo pomocny, szcególnie teraz, w okresie planowania wyjazdów wakacyjnych.

Zachęcamy do odwiedzenia witryny!

Zadbaj o zdrowie swoich nóg

4.04.2016

INSTYTUT ZDROWYCH NÓG
To ogólnopolska akcja profilaktyczna, która ma uświadomić Polakom, na czym polega niewydolność żylna, jakie są objawy choroby i co można zrobić, aby jej uniknąć lub zminimalizować negatywne skutki. Podczas akcji uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnych badań USG Dopplera. 

Dodatkowe porady on-line jak radzić sobie z problemami nóg znajdą Państwo na stronie internetowej www.instytutzdrowychnog.pl

RCKIK-katowice - podziel się krwią

4.04.2016

Każdego dnia z pomocą takich ludzi jak Ty, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zabezpiecza krew dla szpitali naszego regionu.
RCKIK zaopatruje w krew 167 szpitali i klinik regionu śląskiego. Codziennie wydaje do szpitalnych Banków Krwi ponad 250 litrów tego cennego leku. 
Odpowiednia, stała rezerwa krwi to bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo w którym momencie my lub nasi bliscy będziemy zmuszeni z niej skorzystać.

 

Odwiedź www.rckik-katowice.pl i sprawdź gdzie możesz oddać krew.

Mammobusy – program wczesnego wykrywania raka piersi – akcja NFZ

4.04.2016

W ramach programu wczesnego wykrywania raka piersi w wielu powiatach w całym kraju stacjonować będą mammobusy, w których Panie mogą wykonać mammografię.
Badanie można wykonać bezpłatnie w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi, adresowanego do kobiet w wieku 50-69 lat, które spełniają jedno z poniższych kryteriów:
• nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat;
• otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny, mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2; nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.
 Aktualne informacje o terminach i miejscach postoju mammobusów można znaleźć na stronach internetowych Oddziałów Wojewódzkich NFZ.
Źródło: www.nfz.gov.pl
 

 

GEERS - zbadaj swój słuch

4.04.2016

Zadbaj o swój schuch.

Badanie słuchu ma za zadanie określić stopień ubytku słuchu. Tego rodzaju ubytki powstają u większości osób stopniowo i w sposób niezauważalny, najcześciej po 50 roku życia. Im wcześniej ubytek słuchu zostanie rozpoznany, tym szybciej można zaradzić problemowi. Z tego powodu bardzo ważnym jest, aby w ramach corocznej profilaktyki słuchu przeprowadzać badanie słuchu.

Aby wykonać badanie słuchu w oddziale firmy GEERS nie jest wymagane skierowania od lekarza. Zalecane jest wykonywanie badań słuchu nie rzadziej niż raz na dwa lata. W firmie GEERS badania słuchu wykonujemy bezpłatnie.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie geers.pl

Please reload

bottom of page