top of page
CEL PROJEKTU:

        Celem  akcji  jest   uświadomienie  dzieci  i  rodziców, że leki to nie cukierki i należy je zażywać tylko w  wyjątkowym wypadku, a apteka to nie sklep,ale miejsce gdzie można zasięgnąć informacji, a także porady zdrowotnej.

Istotną rolą jest wyedukowanie i wykreowanie w oczach dziecka wizerunku Farmaceuty, gdyż Pani/Pan Farmaceuta sprzedający leki w aptece to Farmaceuta będący „Obrońcą Zdrowia”.

                                                        Kochani Czytelnicy!

 W piątek, 7 kwietnia br. rozpoczęliśmy w katowickim Niepublicznym Przedszkolu oraz Klubie Malucha BABALOO
przy ul. Mysłowickiej 35 a kolejną akcję: 
„Witaminogród – Kraina Zdrowia i Spełnionych Marzeń”.

 

 Akcja rozpoczęła się spotkaniem dzieci z Farmaceutą. W czasie spotkania dzieci obejrzały film pt. „Na ratunek Zdrowolandii”
o przygodach Ewelinki i Piotrusia. Otrzymały także Pakiet Startowy i mogły rozpocząć uczestnictwo w Akcji.

Już wkrótce kolejne wieści z Witaminogrodu!

Zachęcamy do konkursów i zabaw!

Celem Akcji jest uświadomienie dzieci i rodziców, że leki to nie cukierki i należy je zażywać tylko w wyjątkowym wypadku, a apteka to nie sklep, ale miejsce gdzie można zasięgnąć informacji, a także porady zdrowotnej.Takie doradztwo Farmaceuty ma na celu wypracowanie właściwych nawyków przy stosowaniu leków, tak aby decyzja o ich przyjmowaniu była zawsze konsultowana

z lekarzem lub z farmaceutą w aptece. Akcja ma także uświadomić skutki i konsekwencje swobodnego brania leków oraz korzyści

z właściwego ich dobierania. Istotną rolą jest wyedukowanie i wykreowanie w oczach dziecka wizerunku Farmaceuty, gdyż Pani / Pan Farmaceuta sprzedający leki w aptece to Farmaceuta będący „Obrońcą Zdrowia”.

Akcja przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych!

Organizatorem akcji jest:

Fundacja „Zdrowie i Opieka”

ul. Młyńska 3/8,

40-098 Katowice

tel. +48 32/253-75-00

 

 

 

 

 Uczestnicy  biorący udział w Akcji mogą wziąć udział w losowaniu nagród po każdym kolejnym wydaniu „Wieści z Witaminogrodu”.

W celu wzięciu udziału w losowaniu, uczestnik musi rozwiązać wszystkie zadania i zagadki znajdujące w gazetce, następnie wypełnić formularz i wrzucić do urny znajdującej się w najbliższej aptece. Każdy kolejny numer gazetki wraz z naklejką dostępny będzie bezpłatnie w punktach farmaceutycznych wymienionych poniżej. O wynikach będziemy informować w każdym kolejnym numerze gazetki i na stronie internetowej www.fuzio.pl.

Akcja zakończy się w czasie Dni Rybnika 14 czerwca 2014 r. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.rybnik.eu 

W czasie finału akcji w czasie Dni Rybnika będzie rozlosowana nagroda główna dla uczestnika, który zbierze komplet naklejek.

Zostanie także nagrodzona klasa, która najaktywniej uczestniczyła w całej akcji, czyli z której najwięcej uczniów rozwiązało wszystkie zadania z „Wieści z Witaminogrodu”.

Z regulaminem udziału w Akcji możesz się zapoznać tutaj :REGULAMIN AKCJI

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Na Ratunek Zdrowolandii"

bottom of page